Holistyczny "ja" a dieta"Równowaga to dla mnie słowo klucz, zarówno w życiu prywatnym, jak i w praktyce dietetycznej,  którą prowadzę w Oslo. Wiem, że harmonia i balans są niezbędne, abyśmy mogli zachować zdrowie. Dotyczy to wszystkich sfer, równowagi między pracą a odpoczynkiem, robieniem czegoś dla innych a znajdowaniem czasu dla siebie. Odnosi się to także - a raczej przede wszystkim - do procesów zachodzących w organizmie.

Na ten ostatni temat często rozmawiam z pacjentami, bo poznanie tego, co dzieje się w ciele, i odkrycie, jak różnorodne czynniki wpływają na funkcjonowanie organizmu, jest pierwszym krokiem do zrozumienia jego potrzeb. A to konieczne, bo przecież celem zdrowego żywienia jest nie tylko redukcja masy ciała, ale przede wszystkim profilaktyka, wydłużenie czasu życia w zdrowiu i aktywowanie wewnętrznych mechanizmów naprawczych, które zwalczają przyczyny choroby, a nie tylko maskują jej objawy."

                                                  "Dieta warzywno - owocowa dr Ewy Dąbrowskiej", B. A. Dąbrowska


zdj. ze strony wydawcy wydawnictwowam.pl


Łukasz Murawski

Biegający już od ponad dekady, triatlonujący dopiero od blisko połowy tego czasu, trener przygotowania motorycznego/masażysta, ciągle szukający odpowiedzi na nowe pytania odnośnie funkcjonowania ciała człowieka.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza