Holistyczny "ja" a dieta"Równowaga to dla mnie słowo klucz, zarówno w życiu prywatnym, jak i w praktyce dietetycznej,  którą prowadzę w Oslo. Wiem, że harmonia i balans są niezbędne, abyśmy mogli zachować zdrowie. Dotyczy to wszystkich sfer, równowagi między pracą a odpoczynkiem, robieniem czegoś dla innych a znajdowaniem czasu dla siebie. Odnosi się to także - a raczej przede wszystkim - do procesów zachodzących w organizmie.

Na ten ostatni temat często rozmawiam z pacjentami, bo poznanie tego, co dzieje się w ciele, i odkrycie, jak różnorodne czynniki wpływają na funkcjonowanie organizmu, jest pierwszym krokiem do zrozumienia jego potrzeb. A to konieczne, bo przecież celem zdrowego żywienia jest nie tylko redukcja masy ciała, ale przede wszystkim profilaktyka, wydłużenie czasu życia w zdrowiu i aktywowanie wewnętrznych mechanizmów naprawczych, które zwalczają przyczyny choroby, a nie tylko maskują jej objawy."

                                                  "Dieta warzywno - owocowa dr Ewy Dąbrowskiej", B. A. Dąbrowska


zdj. ze strony wydawcy wydawnictwowam.pl


Gabinet Murawski
Gabinet Murawski

Biegający już od ponad dekady, triatlonujący dopiero od blisko połowy tego czasu, trener przygotowania motorycznego/masażysta, ciągle szukający odpowiedzi na nowe pytania odnośnie funkcjonowania ciała człowieka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz