• Kolejna część sezonu zaplanowana...

  Wszystko po to by nie popłynąć jak zawsze ;-)

  Oj, ciężko było się zebrać by ułożyć kolejną część sezonu 2017/2018. Sezonu innego, bo przedłużonego o trzy tygodnie triatlonowe (co ważne!), w porównaniu z poprzednim. W zeszłym roku kończyłem Triathlon Energy Lidzbark. W tym sezonie to sprawdzian przed Triathlon Series Brodnica (22 lipca). Wtedy leciałem końcówkę treningu na oparach psychicznych. Zatem ustawienie całości o trzy tygodnie dłuższej wymagało totalnego naładowania gdzieś po (nie do końca udanym) 11.PKO Poznań Półmaratonie. 

  Szczegółowe  planowanie wymagało najpierw zrobienia zarysu pracy ogólnej. Co mniej więcej wygląda tak:
  23 IV - 20 V - podstawowy III
  21 V - 17 VI - rozbudowy I
  18 VI - 1 VII - rozbudowy II
  2 - 15 VII - szczyt formy
  15 - 22 VII - zawody

  Akurat fajnie wypada start w Lidzbarku (1 lipca). Idealnie na koniec tygodnia regeneracji po rozbudowie. Idealnie by zobaczyć na ile mnie stać w Brodnicy. Wcześniej nie do końca zgrywają się weekendowe imprezy biegowe..jednak te tradycyjnie potraktuję jako bodziec treningowy (yhhh...na samą myśl o Biegu Napoleońskim na zmęczeniu). Sprawdziło się to podczas poprzednich przygotowań triatlonowych. Niestety życiówek nie ma co się spodziewać. Z przyjemnością przyjmę 1/2 IM w Brodnicy w gorącym lipcu na trudnej trasie poniżej 5 h.


  Plan na okres podstawowy wygląda tak:
  Pon
  Wt
  Sr
  Czw
  Pt
  Sob
  Ndz
  Bieg 50'
    (15' IIz./10'IIIz./10IVz.)
  +
  10' podpory

  Rower 80'
  +
  Bieg 25
  (4xSB)'
    Basen 45'
  Rower 90'
  +
  Bieg 30' (15'iVz) 
   Basen45' 
   Bieg 30' 
  (SB)
   Bieg 78'  
  Bieg 25' (6xprb)


  Basen 25'


  Bieg 135'
   Bieg 75'

  Basen 25'
  Bieg25' (8xprb)
  +
  rower 30' (podjazd) 
  W
   Rower 60'
   Basen 45' 
  Rower 205'
  Rower 45'


  +
  bieg 25' (10xprb)

  Basen 45'
  Rower 90'
  +
  30'(15'BNP)
  Basen 45'
  Rycerski 10KM
  Rower 60'


  Basen 45'
  Rower 45'
  +
  Bieg 45' (30'BNP)
   W
  rower 45' 
  +
  Bieg 30'
  Basen 45'
   Bieg 45' (8xprb)
   W


  Oczywiście pierwotnie wyglądał inaczej, jednak pobyt w górach (28 IV - 4 V) pozmieniał moje wyobrażenie o treningu w tamtych okolicznościach. Choć udało się sporo z tego uratować ;-) (zaznaczone kursywą). Statystyki nie przytoczę, bo mi synchronizacja w zegarku padła niestety, ale wstydu nie ma. Sporo biegania siłowego (III i IV z.), dwa treningi ożywiające (patrz "przebieżkowe"), dwa krótkie dynamiczne basenowe (poprawione niedzielnym, już normalnym brodnickim basenem) i krótki (choć strasznie górski podjazdowy) rower udoskonalony maratonem spinningowym w klubie fitness (patrz rower 205'). Na nieszczęście efektu w Biegu Rycerskim, nie szło nic dołożyć (poza kilkoma 50-metrowymi sprintami) we wtorek na "zakładkowym" biegu po maratońskim i pewnie szału nie będzie w tę sobotę (stąd też trochę kolejnych modyfikacji pierwotnego planu). Sam jestem ciekaw co w Świeciu się zdarzy. Zapewne też dlatego odpuściłem piątkowy basen na rzecz lekkiego ożywienia biegowego. Zobaczymy co sobota pokaże. Mam nadzieję, że coś pod 38:00 w pełnym słońcu.

  Smutne, że nie udaje mi się zrobić więcej roweru na zewnątrz. Trudno pogodzić wieczorną robotę instruktora fitness i częstą poranną opiekę nad synem z życiem kolarza.  Zajęcia spinning nie do końca optymalnie dotrenowują do roweru czasowego. Summa summarum cały czas jestem w strefie 90 km w 2h50-3h. Jednak przy takiej ilości poświęconego czasu na jazdę na zewnątrz pewnie więcej się nie da. Niby celem była zmiana tego...jednak w tym rytmie rodzinno - zawodowym chyba to niemożliwe.