• Dycha Wazówny i okres regeneracji  V Dycha Wazówny już w niedzielę. Punkt 11.30 około 200 zawodników wystartuje by pokonać 10 km. Nie tylko biegiem. Są i "wózkowicze" i "nordicowcy". Będzie się działo. Oby pogoda dopisała. Ja zapewne od 7.00 wraz z grupą biegaczy z "Brodnica biega" będę przygotowywał dla Was bieg. Między innymi dlatego ciężko przygotowywać się do życiówki. No i właśnie też dlatego od dobrego tygodnia lekko odpuściłem obciążenia. A że są to pierwszy z sezonów luźniejszych to...trudno jest być tak wypoczętym.

  Treningi według wcześniejszego schematu dynamicznego akcentowania "dwusetkami" w poniedziałek i "dwukilometrówkami" w czwartek trenowałem do połowy czerwca. Oczywiście gdzieś tam jeszcze były zajęcia spinnningu i luźniejsze bieganie z przebieżkami. Niestety po Biegu Napoleońskim i wcale nie szybkim treningu we wtorek(bieg na progu tlenowym) zajechałem sobie chyba mięsień brzuchaty łydki. I to prawy - jak nigdy. Następnego dnia ledwo chodziłem, a kolejnego wsio już było ok. Jednak postanowiłem nie ryzykować i dynamikę odpuścić. W piątek by nie tracić szybkości i wydolności tlenowej wykonałem 20x30 s/30s interwałów na orbitreku. Po tygodniowym głosie rozsądku w poniedziałek musiałem podbić obciążenia ponownie i to koniecznie już dynamicznym biegiem. "Międzyklienckie" 40 minut 200m/200m ponownie skończyło się bólem. Na całe szczęście mniejszym. 


  W tej perspektywie, jak i z powodów wymienionych we wstępie, postanowiłem wyluzować już chwilę przed dychą. Przecież jakoś nic bardziej nie poprawię wyniku a mogę stracić prawą łydkę i te złamane 39 minut. W okolicznościach przyszłej walki w październikowym maratonie - w końcu muszę "trójkę" po raz kolejny złamać. A czy "wazówna" będzie na 38:20 czy 39:50 to ma drugorzędne znaczenie. Ważniejsze jest 2-3 tygodniowe wyluzowanie i ogarnięcie tej prawej nogi. Od połowy lipca nastaje idealny czas na wakacyjne przygotowania na 17.Poznań Maraton.

  Zatem do zobaczenia na starcie V Dychy Wazówny...

 • 0 Comments:

  Prześlij komentarz