• Roztrenowanie czas kończyć...

  thatwasnotok.com
  Pamiętam jak w zeszłym roku okres roztrenowania wydłużał mi się niemiłosiernie. Oj mocno pamiętam. W tym roku, jakby na przekór losowi, było zupełnie inaczej. Powoli czas zabierać się do roboty treningowej a organizm cały czas zupełnie niewypoczęty. Fakt faktem poprzedni sezon był trudnym okresem ze względu na okoliczności wokół. Nigdy wcześniej nie miałem tak trudnego czasu zarówno treningowego jak i rodzinno - bytowego że tak powiem. Niby nie ma się co dziwić, ale po tym miesiącu oczekiwałem czego innego.

  Początek sezonu 13/14 (roztrenowanie zaczynam do początku sezonu) był zupełnie inny. Wtedy brak treningu był pewnym utrudnieniem. Po nieudanych maratońsko ostatnich 11 miesiącach zdecydowanie głodu treningu nie czuję, a co więcej cały czas czuję, że kontuzja cały czas gdzieś się czai. Głód treningu z pewnością nie mógł powstać, bo praktycznie ciągle realizowane zajęcia fitness (ok.4-6 w tygodniu) nie do końca pozwalały się fizycznie odprężyć. Z pewnością też podtrzymały problem w lewym kolanie z troczkami i pasmem. Błogosławieństwo i przekleństwo mojej pracy - stwarza doskonałe warunki do ogólnorozwojowego treningu lecz nie zawsze pozwala od wysiłku odpocząć. 


  Wczoraj odbyłem pierwsze luźne bieganie. Fajnie było znowu czuć ten spokojny, rytmiczny trucht na ok. 140 ud/min. Mimo wszystko ciągłe czucie kolana było lekko deprymujące. Trzeba się wziąć w garść i powoli wdrażać w systematyczny trening. Najbliższy sezon zapowiada się interesująco. Jak zauważyliście obok (patrz logotypy firm wspierających stronkę) znalazłem nowego sponsora - brodnicki Stol - kar. Dzięki jego wsparciu mogę zaopatrzyć się w profesjonalny triathlonowy rower, stąd wykorzystując szansę debiut triathlonowy staje się faktem. I to co najpiękniejsze - w rodzinnym mieście. 

  Z pewnością będzie to sezon szczególny i inny niż wszystkie. Więcej czasu na ogólnorozwojowy trening tylko mnie cieszy. Spełnianie marzeń jest piękne. Mam nadzieję, że wesprzecie mnie w tym i to nie tylko bezpośrednio na ulicach Brodnicy w czerwcu 2015 roku. Niebawem pierwsze plany pracy...


 • 0 Comments:

  Prześlij komentarz