• I Cross Mikołajkowy w Małym Głęboczku

  rys. chiptiming.pl
  Jako lokalna strona biegowa z dumą patrzę na rozpoczynający się boom biegowy w Brodnicy. Pokłosiem tego boomu jest coraz większa liczba zawodów organizowanych w naszej okolicy. Właśnie 15 grudnia tego roku odbędzie się kolejny nowy bieg - I Cross Mikołajkowy o Puchar Agroturystyki Sopień. Nie można nie wesprzeć tego projektu i nie rozgłosić szerszemu brodnickiemu światu. Z boku wygląda to na fajną imprezę. Z pewnością po jej odbyciu  postaram się zamieścić na łamach stronki minirelację.


  Trasa biegu, odbywającego się w całości na nawierzchni naturalnej (leśne ścieżki, piach, szuter) i zataczającego koło z nawiązką wokół Jez. Sopień, liczyć ma 5 km. Jej widok z lotu ptaka macie tutaj. Co ciekawe organizator bardzo się stara i oznacza każdy kilometr a co więcej zastosuje chipy do pomiaru czasu (a słyszałem nawet o bramie startowej pneumatycznej czy zegarze czasu). Wiąże się to z poborem opłaty startowej w wysokości 25 zł (poprzez formularz internetowy). W dniu zawodów koszt się dubluje. Bazą zawodów, patrz też startem i metą, ma być gospodarstwo agroturystyczne Sopień w Małym Głęboczku (dojazd i strona gospodarstwa tutaj). Tu z pewnością też odbędzie się dekoracja zwycięzców czy finalne ognisko. Całemu smaczkowi imprezie nadaje lokalizacja biegu. Obrzeża Jez. Sopień zaliczane są do obszaru Natura 2000 o wdzięcznym kodzie PLB040002, a mówiąc po ludzku Bagiennej Doliny Drwęcy, co oznacza, że oprócz nierozważnych rowerzystów czy quadów (trasa nie będzie zabezpieczona) zaatkowac nas mogą bóbr, wydra czy rybitwa czarna :-) A mówiąc poważnie powinno być pięknie. Byle tylko dopisała względna pogoda i zdrowie startowe. Za co trzymam kciuki.

  Maszerujący z kijkami Nordic Walking czy biegający z pewnością powinni rozważyć ten ciekawy mikołajkowy termin. Chwała organizatorowi, że znalazł motywację by stworzyć imprezę. Takich właśnie potrzeba nam, brodnickim biegaczom, więcej.
 • 0 Comments:

  Prześlij komentarz